Plannen voor nieuwbouw Passage en Waddix goedgekeurd

De gemeenteraad heeft de bestemmingsplannen van de Passage en Waddix vastgesteld, waardoor de bouw van in totaal ongeveer 217 woningen mogelijk is gemaakt. In een bestemmingsplan staat wat in een bepaald gebied mag komen en hoe het eruit komt te zien.
Een geschikte woning voor iedereen
Landelijk, maar ook in Waddinxveen is de vraag naar (betaalbare) woningen groot. Met de goedkeuring van de plannen voor de Passage en Waddix komen er in totaal ongeveer 217 woningen bij. Dat zijn verschillende typen woningen: appartementen, grondgebonden woningen en een vrijstaande villa. De gemeente zet zich in voor een goede woningmix. Dit betekent dat we streven naar een geschikte woning voor iedereen. Voor zowel de huursector (sociale huur, middenhuur, vrije sector huur) als de koopsector (betaalbare koop en (middel)dure koop).
In de Passage komen wonen en werken straks samen
Het gebied ‘de Passage’ is onderdeel van het Sleutelkwartier en wordt opnieuw ontwikkeld. Er zijn 5 plekken in de Passage waar straks ongeveer 152 woningen gebouwd worden. Er komen verschillende soorten woningen: grondgebonden woningen, appartementen, en een vrijstaande villa. En het wordt mogelijk voor 16 jongvolwassenen met een verstandelijke beperking om hier onder begeleiding te gaan wonen. Daarnaast is er ruimte voor horeca, bedrijven en maatschappelijke organisaties. Het gebied blijft autoluw en parkeren kan langs de randen van het gebied. Op de website van het Sleutelkwartier vindt u meer informatie over de plannen voor de Passage.
In het centrum komen appartementen voor één- en tweepersoonshuishoudens
Vanaf 2014 is het Gouweplein het nieuwe centrum van Waddinxveen, bestaande uit 282 woningen, 21.000 m2 aan winkels en Cultuurhuys de Kroon. Er komen nog meer woningen bij. In fase 1B, met projectnaam Waddix, gaat dit om maximaal 65 appartementen die vooral geschikt zijn voor één- en tweepersoonshuishoudens. Het appartementencomplex komt naast het Spoorpad en het Gouweplein.
Het parkeren wordt geregeld in de parkeergarage onder het Gouweplein. In de parkeergarage wordt een fietsenberging gemaakt voor het appartementencomplex. Op de pagina Centrum vindt u meer informatie.